Нов корона-бран коси низ Македонија


Попладнево, министерството за здравство остро ги демантираше сите објави на лажни документи кои како што велат, опозицијата и медиумите блиски до нив ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Албанија денеска почна вакцинацијата на просветните работници со вакцини на АстраЗенека, обезбедени од Владата преку механизмот Ковакс, кои прстигнаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Северна Македонија досега пристигнаа осум илјади вакцини Фајзер и три илјади Спутник V, со првите се вакцинираат и ревакцинираат здравствените работници, а ...
| | веќе видена | слични

Власта и медиумите блиски до неа продолжуваат со „розовата слика“ дека „вакцинацијата во нашата земја тече без проблеми“ со вакцините кои ќе стигнат „ако не ...
| | веќе видена | слични

 Властите најавуваат дека кон крајот на месецот ќе пристигнат поголеми количини, а во меѓувреме завчера на меѓународниот аеродром во Албанија пристигнаа 38 400 ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство категорично ги демантира и осудува пласирањата на лажните документи кои опозицијата и медиуми блиски до нив ги прикажуваат дека се ...
| | веќе видена | слични

Нови обвинувања за провизии за кинески вакцини адресирани од опзициската вмро дпмне до власта. Со документ во рака - од опозицискат партија тврдат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 263 | | | веќе видена

Пратеничлата група на ВМРО – ДПМНЕ преку својот координатор Никола Мицевски најави дека ќе ги повлече амандманите поднесени за Законот за државјанство поднесен ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 100 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 298 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов корона-бран коси низ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: