СДСМ: Парламентарното мнозинство е стабилно, ВМРО-ДПМНЕ повторно фатена во лага


Владата предводена од СДСМ има стабилно парламентарно мнозинство, што се покажа со гласањето доверба во Собранието, а ВМРО-ДПМНЕ повторно е фатено во лаги дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Владејачката СДСМ во своето соопштение посочува дека на ВМРО ДПМНЕ најспрво им пречеше спората набавка на вакцините, а сега брзањето. Велат, на партијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема дно што ВМРО-ДПМНЕ нема да го пробие во неговите деструкции со кои сака да му наштети на здравствениот систем и да го нарушат јавното здравје. Денешните ...
| | веќе видена | слични

Партијата на власт, СДСМ во рамки на своето соопштение, пренесува дека ВМРО ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски прават се за да му наштетат на процесот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ВМРО-ДПМНЕ со невистини и лажни вести се обидува да деградира здравствениот систем, со измислени конструкции сака да го поткопа процесот за набавка на вакцини, ...
| | веќе видена | слични

И во денешното сооопштение владејачката партија ја обвинува опозицијата за тоа што Македонија останува без вакцини против коронавирусот. Го пренесуваме целото ...
| | веќе видена | слични

Првите вакцини веќе се пристигнати, вакцинацијата на здравствените работници е во тек, се очекуваат и поголеми количини вакцини. Во процесот на набавка на ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ, во рамки на денешното соопштение повторно потенцира дека опизициската ВМРО ДПМНЕ сака постојано да го деградира здравствениот систем, додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Четворица српски државјани се уапсени во Сарагоса со 132 килограми марихуана, чијашто пазарна вредност се проценува на 600.000 евра, објавија шпанските ...
сите 222 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија ги демантира и ги отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев и министерот ...
сите 475 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 395 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Венко Филипче и Зоран Заев продолжуваат со аздисувањето додека по неколку десеттина лица умираат дневно. Во Македонија водена од Заев и Филипче сликата е, од ...
сите 232 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Парламентарното мнозинство е стабилно, ВМРО-ДПМНЕ повторно фатена во лага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: