Пад на продажбата на нови возила за 33 проценти


Туризмот го чека уште една лоша година. Бројот на туристи во јануари во споредба со истиот месец лани намален за 50 проценти, објави статистика. Oгромен пад ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Индустриското производство во ЕУ и еврозоната се опорави во јануари, по стагнацијата на крајот на 2020 година, покажа извештајот на Евростат. Во Европската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според главните индустриски групи, вкупниот промет во индустријата во јануари 2021 година, во однос на јануари 2020 година, бележи пораст кај Интермедијарни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прометот во индустријата, вкупно, во јануари годинава, во однос на јануари 2020 година, е намален за 4,4 проценти, објави денеска Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Од градежни материјали, паметни телефони и компјутери, облека и патики, па се до сувернири и чепкалки за заби, се дел од палетата производи кои се увезуваат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Жолчната расправа во Собранието продолжи и вечерва по двочасовната пауза. Координаторите на пратеничките групи, дел од пратениците и претседателот на ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на продажбата на нови возила за 33 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: