Кире Лазаров е ново заштитно лице на Државна лотарија

По три години откако се откажа од репрезентацијата, Филип Миркуловски повторно е во стројот, овој пат ќе ја има и улогата на еден од помошниците во стручниот ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација во полн состав ги продолжува подготовките за квалификацискиот двомеч со Данска на патот кон ЕП 2022. И Гоце Георгиевски ...
| | веќе видена | слични

Голманот на Порто, Никола Митревски, ја доби улогата на прв голман на македонската репрезентација во претстојните квалификациски натпревари против Данска и од ...
| | веќе видена | слични

Никола Митревски сосема очекувано е прво решение на голманската позиција за престојните два квалификациски натпревари против Данска и кај новиот селектор, ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите македонски ракометари во историјата, Филип Миркуловски повеќе од мотивиран повторно е во македонската репрезентација, со нешто слична задача ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голманот на Порто и нашата ракометна репрезентација Никола Митревски ја доби довербата и кај новиот селектор Кирил Лазаров. Митревски потенцира дека ова е ново ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација од денеска работи во полн состав подготвувајќи се за квалификацискиот двомеч за пласман на ЕП 2022 против Данска. Новиот ...
| | веќе видена | слични

Македонсиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски пристигна во Скопје и веднаш му се стави на располагање на националниот тим и новиот селектор Кирил ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија денеска и официјално започна една нова ера, во која Кирил Лазаров ќе ја има улогата на нов селектор, истата збогатена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 356 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кире Лазаров е ново заштитно лице на Државна лотарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: