Тасевски: Да не пропадне авансот, наместо вакцини, Кинезиве нека ни пратат два милиони од оние пораки со среќни колачиња

Не мора вакцини од Кина. Да не пропадне авансот, наместо вакцини, Кинезиве нека ни пратат два милиони од оние пораки со среќни колачиња што ги даваат, ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на бројките на заразени како и доаѓањето на новите соеви го кренаа алармот кај власта. Првиот потег е направен денеска а тоа е предлогот за ...
| | веќе видена | слични

„ Што си надробил тоа ќе сркаш“, вели македонската народна поговорка кога сакаме да опишеме некој кој се обидува и друг да вовлече во грешката што ја направил. ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Миодраг Давидовиќ-Дака ги обавувал валканите работи за црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ, објави „Република.рс “. Давидовиќ и Ѓукановиќ се ...
| | веќе видена | слични

Kавачкиот клан, еден од најозогласените во Црна Гора со главата на убиениот играле фудбал и сниките си ги праќале еден на друг.За да ги прикријат доказите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тасевски: Да не пропадне авансот, наместо вакцини, Кинезиве нека ни пратат два милиони од оние пораки со среќни колачиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: