Проблеми и за Албанците: Косово не е во листата држави, апликацијата преведена со Гугл транслејт

Кулминацијата со лошото менаџирање и набавувањето на вакцини од страна на македонското државно раководство се случи со Кина, пишува италијанскиот весник Ла ...
| | веќе видена | слични

Според текстот на Џовани Каподистрија објавен во италијанскиот весник Ла Верита, Филипче и Заев лажеле дека не сакаат да набават кинески вакцини, а причината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанскиот весник Ла Верита открива нов скандал со вакцините на Заев и Филипче. Овој пат во нов текст насловен „Битка помеѓу Кина и Русија за Балканот“. ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Кулминацијата со лошото менаџирање и набавувањето на вакцините се случи уште еднаш во Македонија, каде што владата предводена од Зоран Заев е подготвена дури и ...
| | веќе видена | слични

Македонија во минатото низ историјата ја ограбувале разни окупатори и арамии. Али како оваа банда криминална на Заев до сега немало, а не верувам дека и може ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјален Пекинг авансот за кој што беше уплатен од страна на македонските власти го вратил бидејќи набавката не вакцините требало да се одвива преку фантом ...
| | веќе видена | слични

Во текст со наслов „Битка помеѓу Кина и Русија за Балканот“ новинарот Џовани Каподистрија за италијанскиот весник „Ла верита“ го открива најновиот скандал на ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот весник La Verita открива нов скандал со вакцините против коронавирусот во кој главните протагонисти се премиерот Зоран Заев и неговиот министер ...
| | веќе видена | слични

Битка помеѓу Кина и Русија за Балканот. ЕУ е оставена надвор од геополитичката борба со вакцините. “Ла Верита” ги има доказите од контактите меѓу Македонија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 335 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 83 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проблеми и за Албанците: Косово не е во листата држави, апликацијата преведена со Гугл транслејт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: