Партнерот на Заев, Дака, учествувал во киднапирање на претставници на бугарски „Мултигруп“?


Бизнисменот Миодраг Давидовиќ-Дака ги обавувал валканите работи за црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ, објави „Република.рс “. Давидовиќ и Ѓукановиќ се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ го обвини Белград дека работи на проект „Голема Србија”, во чиј центар, како што наведе е Црна Гора. „Сведоци сме на ...
| | веќе видена | слични

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ во разговорот со специјалниот претставник на ЕУ за Западен Балкан, Мирослав Лајчак, рече дека трансферот на власта во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ рече дека Србија „работи неверојатно на нејзина штета“ и додаде дека сега се ослободува духот на омраза од шишето кон ...
| | веќе видена | слични

Листата „Црно на бело – може Никшиќ“ претстави необично иновативен предизборен спот за престојните локални избори закажани за 14. март. Спотот на иновативен ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на Демократската партија на социјалистите (ДПС) Александра Вуковиќ изјави дека сегашниот претседател на државата и претседател на партијата, Мило ...
| | веќе видена | слични

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партнерот на Заев, Дака, учествувал во киднапирање на претставници на бугарски „Мултигруп“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: