Претседателот на Националниот совет за евроинтеграции се сретна со романската амбасадорка Аксинте

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска се сретна со амбасадорката на Романија Адела Моника Аксинте. Како претседател на Националниот совет ...
| | веќе видена | слични

Во вчерашната „Што не е јасно“ со Искра Коровешвоска, Александар Николоски од ВМР-ДПМНЕ истакна дека вчерашната одлука на НБРМ за зарбрана на исплата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашното издание на дебатната емисија "Што не е јасно?" гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој се осврна на моменталната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во вечерашното издание на „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска со најавеното ново парламентарно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во вечерашното издание на „Што не е јасно“ во Алфа телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во врска со бегството на Сашо Мијалков ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во вечерашното интервју во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа, коментирајќи ја денешната ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ вечерва е гостин во емисијата на ТВ Алфа „Што не е јасно“. Вечерва од 18:15 часот следете го моето ...
| | веќе видена | слични

Ако ја прифатиме логиката на државата дека Сашо Мијалков бил во Скопје, логично прашање е каде бил во градов, ова прашање го постави од собраниската говорница ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во пратенички прашања до Владата го праша премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во пратенички прашања до Владата го праша министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 291 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 438 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 383 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 161 | | | веќе видена

На Клиниката за кардиохирургија ноќеска беше извршена втората трансплантација на срце во Македонија. Станува збор за 22-годишно момче кое доби срце од почината ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Националниот совет за евроинтеграции се сретна со романската амбасадорка Аксинте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: