Во Грција зголемен број новозаразени, по повеќе од два месеци повторно над 2.000 нови случаи на Ковид-19

Во изминатите 24-часа во Грција е регистриран зголемен број нови случаи на Ковид-19, односно 2.147 новозаразни, а последен пат во земјата, над 2.000 случаи беа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
5 копии

Во Скопје и неколку други градови до петок нема слободен термин за тестирање коронавирусот, аларамираат дел од матичните лекари. Ова, оценуваат, е прв ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Постепеното олеснување на рестрикциите во Белгија и добрата клима предизвикуваат загриженост кај здравствените власти дека земјата, и покрај досегашните ...
| | веќе видена | слични

Ова, оценуваат, е прв индикатор дека епидемилошката состојбата се влошува. Доказ за ова е и што кривата на заразени во послендве три недели е во постојна ...
| | веќе видена | слични

Српските епидемиолози ја повикаа владата да воведе вонредна состојба и строги рестрикции за да се сопре ширењето на коронавирусот. Бројот на новозаразени ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Очигледно е дека постои притисок врз здравствениот систем, особено во Атика, со кој верувам дека управуваме многу задоволително, изјави грчкиот премиер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Грција зголемен број новозаразени, по повеќе од два месеци повторно над 2.000 нови случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: