Состојбата со Ковид-19 во Белгија е кревка, не се исклучува ризикот од трет бран


Постепеното олеснување на рестрикциите во Белгија и добрата клима предизвикуваат загриженост кај здравствените власти дека земјата, и покрај досегашните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По неколкумесечно намалување на бројките и појавувањето на неколку типа на вакцини против коронавирусот државите во регионот повторно размислуваат за ...
| | веќе видена | слични

Србија изминатиот викенд беше во дводневен целосен карантин поради растечките бројки на новозаразени и починати лица. Според српските власти одлуката за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Бугарија во моментов има јасна тенденција на зголемување на инциденцата на Ковид-19, а речиси 90 отсто од новите инфекции се со британската верзија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците на белгиските здравствени власти, 26 отсто од лицата над 85-годишна возраст во земјата, главно во пензионерските домови, ја примиле првата ...
| | веќе видена | слични

Во Белград постои нулта толеранција за сите кои организираат забави и ги прекршуваат епидемиолошките мерки, но нема да допуштиме, ниту да се сложиме со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојбата со Ковид-19 во Белгија е кревка, не се исклучува ризикот од трет бран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: