Официјален Брисел за ТВ24: ЕУ ја следи ситуацијата со потрагата по Мијалков многу внимателно

Телевизија 24 побара став од Европската Комисија, за бегството на екс-шефот на тајната полиција Сашо Мијалков. Прашавме - Каква порака испраќа официјален ...
| | веќе видена | слични

На осудениот Сашо Мијалков досега не му е замрзнат никаков имот и допрва надлежните институции ќе утвдуваат дали и што треба да се конфискува. Но долг е патот ...
| | веќе видена | слични

Сашо Мијалков е дел од длабоката држава во која се уште функционираат спрегите помеѓу политичарите, бизнисмените, судството и подземјето. Мијалков зад себе ...
| | веќе видена | слични

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за изјави дека постоело кривично дело и со тоа и правна основа за заплена на имотот, ...
| | веќе видена | слични

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сашо Мијалков, неофицијално, се решил попладнево да се појави во Основното Обвинителство за гонење на организиран криминал и да го подигне решението за домашен ...
| | веќе видена | слични

Пред да одлучи да се предаде, поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков добил дојава дека членови на неговото обезбедување, но и семејство, ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 601 | | | веќе видена

Почитувани, Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 76 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 725 лица ...
сите 465 | | | веќе видена

Во однос на граѓаните кои немаат државјанства, со став излезе Хелсиншкиот комитет за човекови права (ХК). Тие подготвија правно мислење во однос на ...
сите 204 | | | веќе видена

Денеска на седница на Влада е Законот за здравствена заштита со чии измени предлагаме цените во приватните болници да бидат изедначени со референтните цени ...
сите 112 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 58 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Вчера имавме онлајн состанок на кој разговаравме со членовите од Антикорупциска комисија за одредени предмети, ситуации, посебно поврзани со Деталните ...
сите 109 | | | веќе видена

Нарко картелот Заеви веќе неколку дена молчи и се обидува да го покрие случајот каде што со дрога од над 800.000 евра беа фатени блиски луѓе на Заеви и СДСМ. ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјален Брисел за ТВ24: ЕУ ја следи ситуацијата со потрагата по Мијалков многу внимателно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: