Допрва ќе се утврдува колкав имот и сметки има Мијалков, и дали ќе се конфискува

На осудениот Сашо Мијалков досега не му е замрзнат никаков имот и допрва надлежните институции ќе утвдуваат дали и што треба да се конфискува. Но долг е патот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нечујно и прикриено со театарот за гласање на доверба од страна на Зоран Заев, денеска со 60 гласа „за“ во Собранието беше изгласан предлогот за продолжување ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Миодраг Давидовиќ-Дака ги обавувал валканите работи за црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ, објави „Република.рс “. Давидовиќ и Ѓукановиќ се ...
| | веќе видена | слични

Не мора вакцини од Кина. Да не пропадне авансот, наместо вакцини, Кинезиве нека ни пратат два милиони од оние пораки со среќни колачиња што ги даваат, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на новодијагностицирани со корона вирусот денеска е околу 1000, изјави министерот Венко Филипче, истакнувајќи дека повторно во земјава има тренд на ...
сите 490 | | | веќе видена

„Вчерашната пресуда против обвинетите во предметот „Трезор“ меѓу кои е и поранешниот шеф на Управата за безбедност и контразузнавање Сашо Мијалков, е уште една ...
сите 315 | | | веќе видена

Врз основа на јавните информации изнесени во јавноста после преговорите помеѓу Премиерот Зоран Заев и претседателите на опозициските албански политички партии, ...
сите 248 | | | веќе видена

Европратеникот Андреас Шидер ја оцени аферата со изработка на оригинални паосши со лажен идентитет за регионални криминалци од страна на референти и контролири ...
сите 361 | | | веќе видена

„Изнудената оставка на Рашковски пропратена со арогантен напад на јавноста не е преземање на одговорност. Драги Рашковски има и тоа колку многу причини да ...
сите 167 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 05 до 11 април 2021, тестирани се вкупно 27.329 материјали во лабораториите во кои се ...
сите 275 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 109 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 53 | | | веќе видена

Од неспособност, од небрежност или со умисла македонската влада промашувала повеќе рокови процедури за набавка на вакцини против Ковид-19. Овие шокантни наводи ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Допрва ќе се утврдува колкав имот и сметки има Мијалков, и дали ќе се конфискува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: