Грција останува затворена, ќе мора да глумиме патриотизам

Редовното неделно интервју на РСЕ на македонски е со Тимчо Муцунски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ и секретар за меѓународни прашања, покрај другото, опфаќа и прашања ...
| | веќе видена | слични

„Aман, не воскреснувајте... игнор... нека ќути, нека ужива во украдените пари и нека биде благодарен што не одговара за криминали“, со ваква реакција се јавил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотици километри поминуваат болните од рак што живеаат во внатрешноста на земјата за да добијат радиотерапија која помага во лекувањето на малигните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници изводи се издадени без да бидат наплатени, 4 отсто од издадените документи се со погрешни податоци, изводите не се изработуваат навреме – ова се дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот завод за ревизија го објави конечниот извештај за извршена ревизија на финансиските извештаи со ревизија на усогласеност за 2019 година на ...
| | веќе видена | слични

АД за стопанисување со станбен и деловен простор во моментов има станови, гаражи, подруми и деловен простор во вредност од околу 4 милиони евра, наменети за ...
| | веќе видена | слични

Низа прашања за тоа што се случи останаа отворени за случајот со поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразнување Сашо Мијалков, кој го немаше два ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 213 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја информира јавноста дека во А1 СЦ Борис Трајковски во Скопје, има дополнителни слободни термини за вакцинација на возрасни групи ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција останува затворена, ќе мора да глумиме патриотизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: