Жестоки реакции на предлозите на Георгиевски за решавање на спорот со Бугарија

„Aман, не воскреснувајте... игнор... нека ќути, нека ужива во украдените пари и нека биде благодарен што не одговара за криминали“, со ваква реакција се јавил ...
| | веќе видена | слични

Земјите членки на ЕУ тешко се договараат за воведување таканаречен „Дигитален зелен пасош“ за своите граѓани коишто ќе сакаат, вакцинирани, слободно да ...
| | веќе видена | слични

На професорката Мирјана Најчевска од Институтот за социолошки и политичко-правни истражувања при Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ – Скопје ѝ пречи ...
| | веќе видена | слични

„Постојат многу докази дека тие учествувале во Сребреница. Има фотографии, има сè“, вели Мунира Субашиќ, одговарајќи на прашањето на Радио Слободна Европа дали ...
| | веќе видена | слични

Останато

На потег е Собранието каде за измените треба да гласаат пратениците. Министерот Филипче ги повика да ги поддржат.Од приватните клиники без официјален став. За ...
сите 355 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Клиничката болница Жан Митрев на сите кои имаат желба и се чувствуваат подготвени да помогнат во нега на пациенти хоспитализирани од КОВИД-19 им дава можност ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жестоки реакции на предлозите на Георгиевски за решавање на спорот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: