Грчките медиуми за почетокот на вакцинацијата во Северна Македонија

3 копии
7 копии

Новороденче старо 24 дена, заразено со коронавирусот, од минатиот петок е хоспитализирано и приклучено на апарати во атинска болница, откри министерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Грчките власти најавија дека нема да можат да ги укинат ограничувачките мерки во пошироката област на Атина од први март, како што првично беше планирано, ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството во грчкиот град Ламија издаде наредба до надлежните лекари да му пружат секаква медицинска помош на осудениот терорист од организацијата „17 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во изминатите 24-часа во Грција е регистриран зголемен број нови случаи на Ковид-19, односно 2.147 новозаразни, а последен пат во земјата, над 2.000 случаи беа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Во знак на поддршка и солидарност за осудениот терорист од организација „17 ноември“, Димитрис Куфодинас , кој веќе 47 дена штрајкува со глад, непознати лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Кривичниот суд, Иван Џолев, за „ Фокус “ вели дека тој не побарал од обвинителството да ја повлече жалбата за притворот на Сашо Мијалков. ...
сите 562 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 385 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 294 | | | веќе видена

Еклатантно кршење на поделба на власта, оценува адвокатката Сузана Јошевска Анастасовска за постапувањето на институциите при бегството на Сашо Мијалков, ...
сите 299 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчките медиуми за почетокот на вакцинацијата во Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: