Заев ги брише АСНОМ и Македонија- реакции на социјалните мрежи

3 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ не забранил да се користи името „Македонија“ во називите на приватни субјекти. Во овие овие неколку месеци додека е на ...
| | веќе видена | слични

Централниот совет на Македонците од Германија во името на Македонската заедница во Германија, упатува жестоки реакции по повод веста, дека министерот за правда ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Употребата на терминот Македонија е дозволена, но во формулацијата на барањата и во начинот на одобрување, мора да се почитуваат Уставот и Преспанскиот договор ...
| | веќе видена | слични

– Бојан Маричиќ како министер за правда има издадено многу решенија на здруженија на граѓани коишто го користат терминот Македонија и тоа е јасно согласно ...
| | веќе видена | слични

Нема пречка ниту во Уставот ниту во Преспанскот договор во името на приватни субјекти - невладини организации, фирми, политички партии - да е содржан зборот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ја повикуваме македонската влада, наместо да го ограничува користењето на името „Македонија“, да го поддржува слободното изразување на македонските граѓани, и ...
| | веќе видена | слични

Во името на Централниот совет на Македонците од Берлин, кој ја застапува Македонската заедница во Германија, жестоко реагираме по повод информациите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 320 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 394 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија ја повтори блокадата за Македонија, во ЕУ, се додека не се исполнат нејзините барања. Блокадата беше потврдена на денешниот редовен состанок на ...
сите 516 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ги брише АСНОМ и Македонија- реакции на социјалните мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: