Бројот на побарувања за неликвидност во САД се намали за 44% во јануари

Трговската размена на Македонија со странство бележи сериозен удар. Во текот на ланската година Државниот завод за статистика пресметал намалување на увозот и ...
| | веќе видена | слични

Чистиот хибриден погон и лани бил најпродаван вид алтернативен погон во земјите во ЕУ, со удел од 11,9% во вкупната продажба на автомобили. Тоа е голем раст во ...
| | веќе видена | слични

Обновувањето на меѓународната трговија повторно ќе забави во првиот квартал од 2021-ва година, бидејќи пандемијата на коронавирусот ќе продолжи да создава ...
| | веќе видена | слични

Надворешно трговскиот дефицит на Романија во 2020 година се искачи на 18,38 милијарди евра, што е за 1,08 милијарди повеќе во однос на претходната година. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извозот на стоки од земјава во текот на минатата година забележал пад од 7,7 отсто во однос на тој период претходната година, објави Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку Бранко Црвенковски има идеја, ако е политички нереализиран или пак, оставил нешто нереализирано додека бил на политички или партиски позиции, а не го ...
сите 378 | | | веќе видена

Бугарија ја убедува ЕУ дека однесувањето на „една земја кандидат“ не е нејзин билатерален, туку проблем на ЕУ, бидејќи е спротивно на принципите врз кои е ...
сите 177 | | | веќе видена

Драстичното намалување на бројот на новозаразени, доведе и до намалуавње на бројот на хоспитализирани пациенти, па како што известува Министерството за ...
сите 492 | | | веќе видена

Следната недела се очекува да биде објавен повик и за поддршка на фитнес центрите и други објекти кои биле принудно затворени поради пандемијата, рече ...
сите 135 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 32 | | | веќе видена

Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја алармираа јавноста и му пишаа ургентно писмо на шефот на ...
сите 84 | | | веќе видена

Народната банка за годинава очекува порст на странските инвестиции во земјава и постепено стабилизирање на износот на дознаките од странство, но не и дека тие ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на побарувања за неликвидност во САД се намали за 44% во јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: