Повеќе од 200 обвинети за насилствата во Вашингтон, за уште 400 се води истрага


5 копии

Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска гласа за отстранување на републиканката Марџори Тејлор Грин од Комисијата за образованиа и буџет поради ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Адвокатите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјавија дека американскиот Сенат нема овластување да му суди за отповикување како ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на комитетот за отповикување на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Претставничкиот дом денеска испратија меморандум до Сенатот, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажираше двајца нови адвокати за процесот за отповикување во Сенатот. Судењето во кое е обвинет за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажираше двајца нови адвокати за својата одбрана, на два дена пред закажаната расправа за отповикување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажирал нов тим од адвокати непосредно пред почетокот на вториот процес за негов отповик. Од канцеларијата ...
| | веќе видена | слични

Петмина адвокати од тимот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп се повлекоа на нешто повеќе од една недела пред почетокот на неговиот случај во ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација е номинирана поради глобалната иницијатива за праведна дистрибуција на антиковид вакцините како во богатите така и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 309 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 200 обвинети за насилствата во Вашингтон, за уште 400 се води истрага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: