Просечна плата од 450 евра

Растот на просечната плата во државата крена голема врева во јавноста. Во сред пандемија Државниот завод за статистика објави дека платите растат, а просечната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Намалувањето на потрошувачката во малопродажбата се прелева и во другите сектори, што, според упатените, е очекувана последица на здравствено-економската ...
| | веќе видена | слични

„Четворица од петмина мои другари се иселени од Охрид во странство и не планираат да се вратат повторно дома", вели Вахид Мемед граѓански активист. Пописот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Се намалува бројот на вработени во индустријата. Корона кризата си го зема данокот. Во декември минатата година во однос на истиот месец во 2019 година бројот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Индустриското производство во декември 2020 година бележи раст од 2,5 отсто во однос на декември 2019 година, објави Државниот завод за статистика. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 297 | | | веќе видена

Свесни за недостигот на искрена желба за брзо решение, но и за критичниот момент во кој што се наоѓаат Македонија, граѓаните и стопанството, ќе ги повлечеме ...
сите 163 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 278 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечна плата од 450 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: