Оштетените штедачи на Еуростандард банка: Уставниот суд приоритетно да одлучува за нашето барање


Депонентите на пропаднатата Еуростандард банка бараат Уставниот суд итно да решава по поднесената иницијатива од Адвокатското друштво „Кузмановски“ од 28 ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во „Утрински брифинг“, универзитетскиот професор, Борче Давитковски посочи дека во изминатите 30 години нашата земја не успеала да направи ...
| | веќе видена | слични

Изминатите 30 години кај нас, за жал, некако не успеавме да направиме едно граѓанско општество, држава во која граѓаните ќе ги остваруваат своите права на брз ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Довербата во судството ќе се вратеше доколку паралелно се одвиваа два процеса, оној за филтрација, како и оној за преразгледување на монтираните процеси, ...
| | веќе видена | слични

Добра каписла за реформи во правосудството ќе беше доколку се преразгледаат монтираните процеси, одговори за „Слободен печат“ универзитетскиот професор Борче ...
| | веќе видена | слични

Податоци од мониторингот спроведен во текот на 2020 година, во 14 основни судови низ државата ќе бидат презентирани од Коалиција „Сите за правично судење“ на ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на проектот „Системски мониторинг на кривични судски постапки“, презентиран од Коалицијата „Сите за правично судење“ и финансиран од Отворено ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешната претседателка и актуелна судијка во Врховниот суд, Лидија Неделкова, пред Основното јавно обвинителство – Скопје поднела кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 694 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 530 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 180 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетените штедачи на Еуростандард банка: Уставниот суд приоритетно да одлучува за нашето барање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: