Повеќе од 100 припадници на Националната гарда кои беа на инаугурацијата заболени со Ковид-19


Помеѓу 100 и 200 членови на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурацијата на претседателот на САД, Џо Бајден, се позитивни на коронавирус, изјави ...
| | веќе видена | слични
9 копии

„Владимир Путин потпиша федерален закон за продолжување на договорот меѓу Русија и Соединетите држави за намалување и ограничување на офанзивното стратешко ...
| | веќе видена | слични

Продолжувањето на договорот Нов СТАРТ е само почеток на сериозните преговори со Русија, оценил советникот на американскиот претседател за национална безбедност ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го потпишал законот за продолжување на договорот Нов СТАРТ за контрола на нуклеарното вооружување, последниот голем ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден има право да реагира на активностите на Русија доколку смета дека тоа е потребно, изјави портпаролката на Белата куќа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе изврши ли новата администрација на претседателот на САД Џо Бајден притисок врз Бугарија за спорот што ѝ го наметнува на Македонија? Пред два дена Германија ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамед Џавад Зариф денеска потврди дека неговата земја нема да ги прифати барањата на САД да го прекинат развојот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 100 припадници на Националната гарда кои беа на инаугурацијата заболени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: