Инаугурацијата на Бајден ги „скрши“ следбениците на „QAnon“

Републиканката Марџори Тејлор Грин која го привлече вниманието на светската јавност со барањето да се отповика новиот претседател на САД, Џо Бајден, наводно во ...
| | веќе видена | слични

Џејкоб Ченсли, познат како мажот со роговите и крзното кој стана познат во светот со неговиот влез во Капитол, изјавил дека бил изманипулиран и измамен од ...
| | веќе видена | слични

Порано оваа недела, пред да ја напушти претседателската канцеларија, Доналд Трамп сè уште сметаше дека и покрај сè, неговите поддржувачи сè уште го сакаат. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 279 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 104 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инаугурацијата на Бајден ги „скрши“ следбениците на „QAnon“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: