Кои се најголемите профитери од пандемијата?


3 копии

Вредноста на компанијата се проценува на скоро 7 милијарди. Компанијата Поп Март стана позната по „мистериозните играчки“. Тие продаваат кутии во кои има ...
| | веќе видена | слични

Доколку досега не сте слушнале за Остин Расел, тоа е целосно разбирливо. Досега тој беше млад извршен директор во помалку познатиот дел од автомобилската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приказната за стекнатото богатство на Јапонецот Таихеи Кобајаши, е една од најинтересните која се раскажува низ малите фирми во Јапонија. Тој е сопственик на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 542 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се најголемите профитери од пандемијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: