ХРАНАТА СЕ ПОСКАПА: Зошто скокаат цените на маслото, шеќерот, млекото?

Храната поскапува во светски рамки. Во ноември цените се највисоки во последните шест години. Индикаторот го забележа најсилното месечно зголемување од јули ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Грчката служба за статистика денеска ги објави податоците за невработеноста во Грција за месец септември што изнесува 16,1 отсто и е намалена за помалку од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во октомври годинава продажните цени на производителите на индустриски производи, вкупно, се пониски за 0,5 отсто на месечно ниво, а за 0,6 проценти на годишно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вкупната вредност на извозот на стоки од Република Македонија, во периодот јануари – октомври 2020 година, изнесува 287 004 милиони денари и бележи пад од 12,8 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Останато

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 441 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 154 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 258 | | | веќе видена

Додека се прават некои новини во можностите за пензионирање, а и други се во најава, пензискиот фонд годината ја почнува со буџет во кој вкупните расходи се ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХРАНАТА СЕ ПОСКАПА: Зошто скокаат цените на маслото, шеќерот, млекото?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: