РОКОТ ТЕЧЕ: Работниците чекаат К-15

4 копии

Ние како Занаетчиска комора на Република Македонија, во име на занаетчиите кои се паушално оданочени и кои се едни од најпогодените од оваа криза предизвикана ...
| | веќе видена | слични

Од Занаетчиската комора со отворено писмо реагираат поради неисплатените сретства за финансиска помош за октомвриската плата. Во продолжение го пренесуваме ...
| | веќе видена | слични

Занаетчиите кои се едни од најпогодените од економските последици од корона-кризата реагираат дека сѐ уште не е исплатена финансиската помош за платата за ...
| | веќе видена | слични

Занаетчиска комора на Република Северна Македонија реагира поради тоа што ветената помош од Владата, односно четвртиот сет мерки, односно финансиската помош за ...
| | веќе видена | слични

Занаетчиската комора на Република Северна Македонија преку соопштение реагира поради неисплатената ветена помош од државата. -Ние како Занаетчиска комора на ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на Занаетчиска комора на Република Македонија на чело со Агрон Фазлији-претседател на ЗКРМ реагира дека уште не е исплатена финансиската помош ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи се уште го исплатува повратот на данокот на додадена редност (ДДВ) за скенираните сметки во третото тромесечје односно во јули, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 401 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги како ...
сите 439 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РОКОТ ТЕЧЕ: Работниците чекаат К-15

Од:
До кого (е-маил):
Порака: