Занаетчиска комора: Се уште не е исплатена финансиската помош за плата за октомври


Од Занаетчиската комора со отворено писмо реагираат поради неисплатените сретства за финансиска помош за октомвриската плата. Во продолжение го пренесуваме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колкав рок ќе имаат за да можат да ги искористат парите ? Каде ќе може да се пазари со нив ?! Ова се само дел од дилемите на засегантите граѓани. Законот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните наскоро ќе добијат финансиска помош од 6.000 денари. Владата се уште ја нема започнато исплатата на државната помош од по шест илјади денари за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура објави Јавен повик за изготвување Листа на уметници и други лица кои вршат дејност во културата, кои ќе можат да користат финансиска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните наскоро ќе добијат финансиска помош од 6.000 денари. Владата ќе треба да ја објави листата на граѓани на кои им следува оваа помош на интернет ...
| | веќе видена | слични

На две недели до крајниот рок до кога граѓаните треба да ја потрошат сумата од 6.000 денари, која Владата им ја додели како помош за купување македонски ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура објави Јавен повик за изготвување Листа на уметници и други лица кои вршат дејност во културата. Како што се наведува во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Занаетчиска комора: Се уште не е исплатена финансиската помош за плата за октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: