Судењето за „27 април“ ќе продолжи на 4 декември

2 копии

Судењето за обвинетите организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 4 декември, откако на денешното рочиште беа изведени видео ...
| | веќе видена | слични

Со сослушување на двајца сведоци на денешното рочиште за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година заврши со изведувањето на докази ...
| | веќе видена | слични

Африм Гаши, претседател на Алтернатива, денеска како сведок за настаните од 27 април во судскиот процес за организаторите рече дека во текот на целото свое ...
| | веќе видена | слични

Ристовски рече дека има предложено околу 50 видео материјали. На денешното рочиште беа изведени повеќе видео записи од изјави на Ванчо Петрушевски, Александар ...
| | веќе видена | слични

За настаните од „27 април” денеска сведочеше Сања Угриновска Спасеновска. Таа беше шеф на кабинет на Трајко Вељаноски додека беше на чело на Собранието. Таа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 469 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 340 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Д-р. Ненад Лазаров во објава на Фејсбук остро реагира на организирањето на онлајн дискусијата за употреба на лекот Ивермектин. -Од 1600 и кусур матични ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1530 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-71, ...
сите 704 | | | веќе видена

Во скопската населба Карпош полициски службеници привеле 44-годишна жена поради запуштање и малтретирање на нејзината 16-годишна ќерка. По упадот во станот во ...
сите 197 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судењето за „27 април“ ќе продолжи на 4 декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: