Роналдо и приказната за двата часовника на Марадона


Диего Армандо Марадона почина пред две недели на 61 година. Марадона почина во својот дом во Буенос Аирес, а неговата смрт го шокираше фудбалскиот свет. Срцето ...
| | веќе видена | слични

Стефано Чечи, близок пријател и соработник на Диего Марадона вели дека смртта на Аргентинецот можела да се предвиди, тој бил уморен и немал желба за живот. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Аргентинскиот конгрес наскоро ќе расправа за барањето да се стави фотографија од покојниот Диего Марадона на банкнота од 1.000 пезоси. „Идејата не е само да му ...
| | веќе видена | слични

Аргентинскиот конгрес наскоро ќе расправа за барањето на банкнота од 1.000 пезоси да се стави ликот од покојната фудбалска ѕвезда Диего Марадона. На банкнотата ...
| | веќе видена | слични

Карлос Тевез во изминативе неколку дена беше топ тема во аргентинската спортска јавност поради посветата која ја презентираше во чест на својот сакан пријател ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона во својата пребогата кариера речиси секогаш носеше дрес со бројот 10, без разлика дали настапуваше за клуб или репрезентација, но еден ...
| | веќе видена | слични

Диего јуниор, синот на Диего Марадона од врската со италијанката Кристина Синагра, вели дека не го интересира наследството што треба да го добие и порача дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повикот на уапсениот опозициски лидер Алексеј Навални, денеска во Русија почнаа масовни протести Протестите започнаа утрово најпрво во Хабаровск, град во ...
сите 229 | | | веќе видена

Заради широкиот јавен интерес кој се разви во врска со најавената реформа на системот на основното образование, а согласно член 124 од Деловникот на Собранието ...
сите 228 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 198 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија вчера беше поразена од Русија со убедливи 32:20 во вторниот натпревар од втората фаза на Светското првенство. Пред ракометарите ...
сите 227 | | | веќе видена

Нови 307 случаи со КОВИД-19 од направени 1.854 тестирања беа евидентирани во вчерашниот билтен на Министерството за здравство по изминати 24 часа. Починаа 14 ...
сите 433 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо и приказната за двата часовника на Марадона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: