Џамбаски: Македонија може во ЕУ, ако властите во Скопје ПРЕСТАНАТ ДА СИ ИГРААТ ПАРТИЗАНИ

Признавањето на македонското малцинство од страна на Бугарија би можело да биде условено од страна на Европската Унија и нејзините финансиски фондови, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единствениот начин за Скопје денес е патот на отрезнувањето, а не итрина, се вели во соопштение на пратениците на бугарското ВМРО. Партијата соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов ги притиска медиумите да не преведуваат од македонски на бугарски јазик. ВМРО-БНД, ...
| | веќе видена | слични

Со погрешната политика им штетите на луѓето, не на Бугарија или на ЕУ, се наведува во писмената изјава на пратениците од партијата предводена од Красимир ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Мора да се вратиме на филозофијата на Договорот за добрососедство меѓу Бугарија и Северна Македонија, бидејќи во моментов не може се да се фокусира на работата ...
| | веќе видена | слични

„Почна да се шпекулира дека може да има напред во преговорите во март и треба да почекаме да завршат изборите во Бугарија. Има судир на двата концепта. Немојте ...
| | веќе видена | слични

Партијата на бугарскиот министер за одбрана, Красимир Каракачанов, упати барање и апел до бугарските медиуми да не се преведуваат интервјуа од македонски. Не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-БНД, бара од бугарските медиуми да престанат да ги преведуваат изјавите на македонските политичари на бугарски јазик, пренесува весникот „24 часа“ . Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеници од парламентарната група на коалицијата „Обединети патриоти”, поточно од партијата ВМРО-БНД (Внатрешна Македонска Револуционерна Организација – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џамбаски: Македонија може во ЕУ, ако властите во Скопје ПРЕСТАНАТ ДА СИ ИГРААТ ПАРТИЗАНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: