Антонио Милошоски ја загуби нотарската лиценца

5 копии

Две третини од досегашните членови на Парламентот на Кувајт, вклучувајќи ја и единствената жена во него, останаа без место во законодавниот дом, покажааа ...
| | веќе видена | слични

Собранието и натаму не објаснува зошто сè уште не е објавен јавниот конкурс за избор на народен правобранител. Алсат објави дека со месеци бараат објаснување, ...
| | веќе видена | слични

Кувајтската опозиција освоила речиси половина од местата во парламентот на изборите кои се одржуваа во текот на викендов, во атмосфера на повиците за ...
| | веќе видена | слични

Предметот е кај Народниот правобранител, тие би можеле да коментираат во оваа фаза, кусо одговори за Слободен печат пратеникот Антонијо Милошоски , за кого ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антонио Милошоски ја загуби нотарската лиценца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: