Антонио Милошоски остана без нотарска лиценца

5 копии

Две третини од досегашните членови на Парламентот на Кувајт, вклучувајќи ја и единствената жена во него, останаа без место во законодавниот дом, покажааа ...
| | веќе видена | слични

Собранието и натаму не објаснува зошто сè уште не е објавен јавниот конкурс за избор на народен правобранител. Алсат објави дека со месеци бараат објаснување, ...
| | веќе видена | слични

Кувајтската опозиција освоила речиси половина од местата во парламентот на изборите кои се одржуваа во текот на викендов, во атмосфера на повиците за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција планира да ја блокира апликацијата на овие две скандинавски за влез во Алијансата доколку не се решат безбедносните проблеми на земјата, додаде ...
сите 994 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 314 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 299 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 177 | | | веќе видена

За само 100 дена од мандатот на Ковачевски, иако е време на најголема светска економска иенергетска криза: 1. Највисок раст на минималната на 18.000 денари; 2. ...
сите 262 | | | веќе видена

САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
сите 377 | | | веќе видена

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антонио Милошоски остана без нотарска лиценца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: