ЗА 24 ЧАСА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ НОВИ 56 ПАЦИЕНТИ во Скопје!


17 копии
4 копии

Во штипскиот регионален Ковид центар секојднево се менува бројот на хоспитализирани. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска денеска информираше ...
| | веќе видена | слични

Во велешката Општа болница продолжува црниот биланс, вчера попладне починал 79-годишен маж, негативен на КОВИД, а вечерта бил донесен маж на 63 години во тешка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во велешката Општа болница има вкупно хоспитализирани пациенти 71, од кои 61 потврдени позитивни, седум сомнителни и тројца со негативни тестови. Од нив 31 ...
| | веќе видена | слични

 - Состојба која не е грип, болест која е навистина е тешка за болните, вака 27 годишната докторка Викторија Арсова која доаѓа од редовите на армијата ја гледа ...
| | веќе видена | слични

Според инфорамциите на министерствот за здравство во болниците во земјава каде се лекуваат пациенти позитивни или суспектни на ковид-19 се хоспитализирани 1 ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 872 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 476 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните клиники имало ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Целиот наш народ виде, се потврди, зад блокадите, бојкотот и саботажите на пописот како статистичка операција стои побегнатиот криминалец во Будимпешта, Никола ...
сите 712 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Професори и директори на училишта вршат притисоци врз матурантите кои ја бојкотираат наставата, се жалат средношколците. До редакцијата на Прес24 пристигнаа ...
сите 19 | | | веќе видена

Додека во светот на фудбалот, и очигледно оној на социјалните медиуми, се води дебата за тоа кој направил грешка, кој започнал, кој провоцирал, кој претерал, ...
сите 96 | | | веќе видена

Политичките тензии во руско-американските односи во догледно време веројатно ќе се влошат и покрај неодамнешните билатерални договори, изјави американскиот ...
сите 256 | | | веќе видена

Лино Червар останува на ставот дека си заминува од клупата на хрватската репрезентација, но искусниот стратег на заминување се осврна на причините за слабиот ...
сите 71 | | | веќе видена

Вакцина против корона ќе има на време. Со донација на вакцини од соседните пријателски држави, за кратко ќе почне процесот на вакцинација. Ова Филипче го кажа ...
сите 483 | | | веќе видена

Португалското претседателство со Европската Унија го смета процесот на проширување како важно прашање и ќе направи сѐ што е во негова моќ, да се динамизира ...
сите 181 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА 24 ЧАСА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ НОВИ 56 ПАЦИЕНТИ во Скопје!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: