Словенците ја прогласија Хезболах за терористичка организација

6 копии

Европската Комисија ја тужи Бугарија за лошиот квалитет на воздухот, Црна Гора и натаму на второ место по бројот на заразени на милион жители во светот, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Словенија нарача 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, информираше министерот за здравство, Томаж ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Смртни закани за Александар Вучиќ на твитер: Ќе висиш на бандера кога тогаш, Грчкиот премиер на удар на јавноста: Објавени фотографии каде никој не носи маска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 591 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 357 | | | веќе видена

Димитар Апасиев, лидерот на „Левица“, се закани со тужби доколку на утрешната седница во Собранието пратеници на СДСМ излезат од изолација и дојдат со ...
сите 252 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.988 тестирања, а регистрирани се 824 нови случаи на ковид-19. Пријавени се вкупно 31 починато лице и регистрирани се 682 ...
сите 511 | | | веќе видена

По изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека разговарал Јанша кој му потврдил дека тој нема никаков нон пејпер и дека за такво нешто треба да ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенците ја прогласија Хезболах за терористичка организација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: