Авионите на „Јунајтед Ерлајнс“ започнаа да ја доставуваат вакцината на „Фајзер“


Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ во петокот започна да доставува вакцина против коронавирус произведена од фармацевтската компанија „Фајзер“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Русија утрово започна програмата за вакцинација против коронавирус, а клиниките во Москва прво ќе ги вакцинираат оние кои се најмногу изложени на ризик од ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии
2 копии

Во тек е масовна вакцинација против коронавирусот во руската армија. Вакцината „Спутник V“ се доставува до гарнизоните со авион, a dосега се вакцинирани повеќе ...
| | веќе видена | слични

Термините и роковите за масовно вакцинирање на населението варираат од држава до држава. Некаде тие се бројат во денови, некаде во недели и месеци, а некаде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заморот и температурата од околу 37 степени се нормални симптоми по вакцинирањето против коронавирусот, изјавила главната лекарка на руската Втора поликлиника, ...
| | веќе видена | слични

Русија ja почна вакцинацијата против ковид-19 со нивната вакцина „спутник“, која беше одобена во август. Вакцинацијата стартуваше во 70 пункта низ Москва, а ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 566 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 229 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 114 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Авионите на „Јунајтед Ерлајнс“ започнаа да ја доставуваат вакцината на „Фајзер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: