Мисајловски: Не може да се заборави секоја една капка крв што паднала во Куманово во борбата за слободна Македонија

Не може да се заборави секоја една капка крв што паднала во Куманово во борбата за слободна Македонија , напиша Владо Мисајловски по вечерашниот протест. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедно со пратеникот Владо Мисајловски поднесовме амандман за уредување на кејот и речното корито на реката Лепенец во износ од 100 милиони денари, средства ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ повторно ги заборави работниците од Еурокомпозит, ВМРО-ДПМНЕ предложи амандман за исплата на нивните плати и здравствено осигурување. За СДСМ човечките ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ВМРО-ДПМНЕ преку амандмани на буџетот за 2021 година предлага низа мерки кои смета дека се потребни за Охрид и охридско, но и за туризмот во целост, не само во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ нема концепт за развој на туризмот и развојот на Охрид и унапредување на заштитата на Охридското езеро, тоа се гледа и од Предлог буџетот за 2021. СДСМ на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје/Охрид, 2. декември 2020 (ИНПРЕС) – Опозициската ВМРО-ДПМНЕ предлага амандман за изградба и уредување на кејот во Охрид. Кирил Пецаков, пратеник на ...
| | веќе видена | слични

                  СДСМ на чело со премиерот во заминување Заев со ништо не ги помага нуту туристичките работници, кои беа најмногу погодени од КОВИД 19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Некогаш вработените лица во прилепската компанија „Еурокомпозит“ денес на патниот правец Прилеп – Плетвар поставија блокада и протеситраа, затоа што како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 459 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 79 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 457 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Не може да се заборави секоја една капка крв што паднала во Куманово во борбата за слободна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: