Бабовски: Исплатени субвенции за овошни и градинарски култури

5 копии

На вкупно 7183 сточари денеска им се исплатени 225 милиони денари за произведено и предадено млеко, соопшти директорот на Платежната агенција, Николче Бабовски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски, заедно со заменик министерот за земјоделство, шумарство ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев ја информира јавноста дека пратениците од опозицијата со апсурдни амандмани ја кочат работата на Собранието каде треба да се изгласа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Собраниската Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на денешната седница едногласно го поддржа владиниот Предлог-закон за финансиска поддршка на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги информира сите производители на грозје дека од денеска па се до 25- ти декември 2020 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Локалниот пат за село Ростуше утре во периодот од 10 до 17 часот ќе биде затворен за сообраќај поради асфалтирање. -Асфалтирањето на патот, кој е од витално ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Платежната агенција, за оваа финансиска поддршка може да аплицира секој лозар кој предал грозје од сортите „смедеревка", „вранец", „црн ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 161 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 504 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 168 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 146 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.по повод големиот христијански празник Богојавление Христово-Водици упати честитка до поглаварот на ...
сите 127 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од ...
сите 445 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бабовски: Исплатени субвенции за овошни и градинарски култури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: