Бабовски: Исплатени 225 милиони денари за субвенции за трета фаза произведено и предадено млеко

2 копии

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски, заедно со заменик министерот за земјоделство, шумарство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието го изгласа Законот со кој се овозможува дополнителна поддршка за лозарите кои го предале своето грозје кај регистрирани винарски визби, како и на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Обезбедуваме поддршка до 20 илјади евра за 265 млади земјоделци, вложуваме 190 милиони денари во земјоделското производство, истакна премиерот, Зоран Заев, кој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа и заменик директорот на Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски во својот пост на Фејсбук пишува за „бербата“ на грозје, лозарските маки, ...
| | веќе видена | слични

Досегашната владина пракса во делот на земјоделството и односот кон земјоделските производители е очигледната неконзистетност во најавеното, ветеното и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бабовски: Исплатени 225 милиони денари за субвенции за трета фаза произведено и предадено млеко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: