Реализирана работна средба со раководството на Европската бизнис асоцијација - соработка за промовирање на европските вредности во македонското стопанство

Претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, реализираше работна средба со раководството на Европската бизнис асоцијација, предводено од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и амбасадорката на Обединетото Кралство Рејчел Галовеј денеска во МНР ќе потпишат Спогодба за партнерство, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако 29 години живеев во СФРЈ, никогаш не сум ги сакал флоскулите за враќање на духот на Југославија. Едноставно, не верувам во „римејкови“ и затоа од првиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Берлинскиот процес се враќа во Берлин. Време е и ние да започнеме креирање на функционален систем, заснован на европските стандарди и вредности, а за тоа не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За првпат 16 врвни бизнисмени од земјите на Западен Балкан, врз основа на мерливи критериуми, ќе го следат напредокот на економските реформи во регионот и ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија денес е земја која има стабилни, долгорочни и функционални мултиетнички односи, со цврсти механизми за заштита како на индивидуалните права на ...
| | веќе видена | слични

Не отстапуваме од нашата амбиција да продолжиме со надворешната интеграција со нашето најблиско соседство која посакуваме да резултира со стабилни и квалитетни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, имаше средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ, акредитирани во Македонија. Како што соопштија од неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска имаше средба со Амбасадорите на земјите членки на ЕУ, акредитирани во Северна Македонија. Средбата беше ...
| | веќе видена | слични

Средбата беше во функција Министерот да ги брифира Амбасадорите за приоритетите од својата мандатна мисија, но и да даде пресек за актуелните случувања  ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Селекторот на македонската репрезентација, Данило Брестовац, беше незадоволен од пристапот на ракометарите на денешниот дуел со Русија. „Црвено-жолтите“ очајно ...
сите 456 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 223 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 197 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер и министер за политички системи, Артан Груби од ДУИ, не сака да го коментира судскиот процес „Монструм“, но тврди дека единствен пат кога ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реализирана работна средба со раководството на Европската бизнис асоцијација - соработка за промовирање на европските вредности во македонското стопанство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: