Азески: Берлинскиот процес се враќа во Берлин, а ние на Балканот - има ли алтернатива?


За првпат 16 врвни бизнисмени од земјите на Западен Балкан, врз основа на мерливи критериуми, ќе го следат напредокот на економските реформи во регионот и ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев на својот профил на Фејсбук посочува дека Владата посветено создава уште поголеми поволности за поддршка на приватниот сектор. -Секој ...
| | веќе видена | слични

-Секој инвеститор сака стабилно деловно опкружување и предвидлив деловен амбиент и како Влада се стремиме тоа и да го овозможиме. Промоцијата на ТОП 100 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Изборот на најуспешни компании е признание за нивната успешна работа, мотив за понатамошни остварувања, но исто така и признание за нивната општествена улога. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Стопанската комора на северозападна Македонија (СКСЗМ) го одржа 10-тото издание на Топ 100, на коешто беа прогласени најдобрите и најуспешните 100 компании во ...
| | веќе видена | слични

Само ако се делува заеднички, економијата ќе може да закрепне и да достигне двојно поголем раст, од 2,5 проценти во изминатиот период на пет отсто во наредните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стопанската комора на Северо-Западна Македонија денеска преку хибридна презентација ќе го претстави јубилејното 10-то издание на ТОП 100 најуспешни компании. ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 11:00 часот, во хотелот „DoubleTree by Hilton“ во Скопје, Стопанската комора на Северо-Западна Македонија ќе го реализира јубилејното 10то издание ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 221 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 147 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 447 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 167 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески: Берлинскиот процес се враќа во Берлин, а ние на Балканот - има ли алтернатива?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: