Неготинец на 40 и кавадарчанец на 84 години починаа од Ковид-19

2 копии

Kовид модуларната болница во Кавадарци ќе биде изградена за брзо, соопшти денеска кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев . Тој информираше оти Општината зела ...
| | веќе видена | слични

Одговорајаќи на новинарско прашање информираше дека Општината зела обврска да го изгради платото, водоводната и канализациската мрежа,,електроснабдувањето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев ќе биде дел од изборната трка за нов градоначалнички мандат следната година. Оваа негова одлука денеска тој ја ...
| | веќе видена | слични

Задоволен од сработеното во изминатите три години од првиот мандат, градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев денеска и официјално најави дека ќе се кандидира ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уште тројца здравствени работници се позитивни на коронавирус во Кавадарци, со што Тиквешкиот регион бележи нови 55 лица со Ковид-19, за МИА потврди доктор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 437 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неготинец на 40 и кавадарчанец на 84 години починаа од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: