Black Friday добива ново значење – наместо попусти, компанијата dm дрогерие маркт донира 5% од целиот дневен промет за обезбедување храна и оброци за социјално загрозени сограѓани!


Во период кога сите на пазарот се насочени кон вртоглава потрошувачка и попусти, компанијата dm дрогерие маркт одлучи и оваа година, на т.н. „Црн Петок“ да му ...
| | веќе видена | слични

Ротари Клубот „Широк Сокак“ денес ја реализира најголемата донација во своето 12 годишно постоење. За Ковид центарот на Клиничка болница во Битола беше ...
| | веќе видена | слични

Уште една донација за клиничката болница во Битола. Денеска беше предадена, а донатор е Ротари клуб Битола Широк Сокак. Предадена во употреба најсофистицирана ...
| | веќе видена | слични

Во насока на продолжување на серијата хуманитарно-донаторски активности кои групацијата Новоматик ги започна уште на почетокот на пандемијата со Ковид -19, ...
| | веќе видена | слични

Во согласност со мотото на клубот за донирање на средства и опрема каде што е најпотребно, делегација на ЛК „Десарети“-Охрид, ја предаде опремата за Општата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 326 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација во третиот натпревар дојде до првата победа на 27. Светско првенство, а тој триумф над Чиле (32-29) беше доволен за ...
сите 568 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 162 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Black Friday добива ново значење – наместо попусти, компанијата dm дрогерие маркт донира 5% од целиот дневен промет за обезбедување храна и оброци за социјално загрозени сограѓани!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: