Донација вредна над 35 илјади евра за Клиничката болница во Битола


Уште една донација за клиничката болница во Битола. Денеска беше предадена, а донатор е Ротари клуб Битола Широк Сокак. Предадена во употреба најсофистицирана ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Образование надвор од мрежата“ е насловен краткиот документарен филм во продукција на „Види Вака“, четврти во серијата од шест мултимедијални приказни за ...
| | веќе видена | слични

Дополнителна набавка на таблети за социјално загрозени семејства Сторијата на „ВидиВака“ во која средношколците Мите и Катерина Драгишевски од кумановското ...
| | веќе видена | слични

Сега и сестричката на Мите, Катерина има сопствен лаптоп компјутер, кој денес и беше доставен од страна на вработени во Општина Куманово. Ова на својот фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Откако преку социјалните мрежи беше објавено видеото на „Види вака“ за двајцата средношколци од кумановското село Стрновац како мака мачат со онлајн наставата ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски објави дека со лични средства од вработени од општината набавивме два лап топ компјутери кои викендов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 50 таблет-компјутери кои на општината Прилеп ѝ ги донираа прехранбената индустрија „Витаминка“ и продукцијата „Преспав“, денеска стигнаа во рацете на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ротари Клуб Битола Широк Сокак, предаде во употреба најсофистицирана опрема во Ковид Центарот на Клиничка Болница Битола, а ова е најголемата донација во ...
| | веќе видена | слични

Ротари Клубот „Широк Сокак“ денес ја реализира најголемата донација во своето 12 годишно постоење. За Ковид центарот на Клиничка болница во Битола беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 221 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 148 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 167 | | | веќе видена

До Третиот век, Божик и Богојавление се празнувале во ист ден на Водици, затоа што се сметало дека денот на кој Христос се родил е денот кога Бог се јавил, ...
сите 145 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 465 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донација вредна над 35 илјади евра за Клиничката болница во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: