Шпреса Јусуфи: Татко ми првоборец 4 години бил по бугарски затвори

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Никогаш нема да го заборавам теророт од Бугарите за време на Втората светска војна. Кој колку сака нека збори дека Бугарите не биле окупатори, туку ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите на граѓаните по интервјуто на премиерот Зоран Заев за бугарската телевизија БГНЕС, во кое тој прави огромни отстапки од македонските ...
| | веќе видена | слични

Вчерашната серија „бисери“ на Зоран Заев во интервјуто за бугарската БГНЕС, со која, се чини, се надмина дури и самиот себе, најде место во сите повлијателни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќе земји во Европа го одложија пописот што го планираа годинава, но владејачките партии во Македонија упорно го туркаат законот во Собрание и по секоја ...
сите 434 | | | веќе видена

Можно е веќе неделава пратениците конечно детално да се запознаат со деталите околу преговорите со Бугарија. Сите се согласни дека во оваа фаза, во фаза кога е ...
сите 346 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпреса Јусуфи: Татко ми првоборец 4 години бил по бугарски затвори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: