Османи на средба со Гир: За ЕУ нема алтернатива без разлика на исходот во декември


Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари редовна работна средба со Шефот на Делегацијата на ЕУ во земјата, амбасадорот, Дејвид Гир.Предмет на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и денеска учествуваше на министерскиот состанок на Северно-Атлантскиот Совет на НАТО, што заради рестриктивните ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, учествуваше на неформалниот состанок за Советот на Европската Унија за општи работи – ГАК, со кој претседаваше ...
| | веќе видена | слични

„Кога зборуваме за европската иднина на Северна Македонија – најпрво мислиме на младите генерации кои имаат право на подобар живот и пристојни услови да ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска и утре, ќе учествува на редовниот состанокот на Северноaтлантскиот совет на НАТО на ниво на министри за ...
| | веќе видена | слични

Утре Министерот за надворешни работи, Бујар Османи ќе биде дел од редовниот состанок на Сеерноатланскиот Совет на НАТО, кој ќе се оддржи онлајн преку видео ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со претставници на повеќе тинк-тенк организации во земјата, чија цел беше зајакнување на дијалогот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи на средба со Гир: За ЕУ нема алтернатива без разлика на исходот во декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: