Италијанците му се поклонија на Пандев-Човекот кој освои се што можеше да се освои (ФОТО)

И понатаму трае блескавата фудбалска кариера на нашиот Горан Пандев, кариера која треба да биде крунисата со настапот на македонската репрезентација на ...
| | веќе видена | слични

-Оваа година која е навистина тешка за сите нас, и која ни го промени нормалното живеење, одлучивме едно признание да го доделиме не само на еден човек, туку ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Горан Пандев е прогласен за маж на годината во Македонија. Со истата “титула” се закити и селекторот Игор Ангеловски во избор на организаторот. Ваквата награда ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието попладнево по три дена ја заврши расправата по Предлог-законот за попис на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, ...
сите 438 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 132 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 182 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 58 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италијанците му се поклонија на Пандев-Човекот кој освои се што можеше да се освои (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: