Одржана втора седница на Главен штаб за управување со кризи при ЦУК, од прогласувањето на кризна состојба

Согласно одлуката за кризна состојба, денеска во Центарот за управување со кризи, (21.11.2020 година), се одржа седница на Главниот штаб за управување со кризи ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска вели дека во владата постои оптимизам дека ќе се реши спорот со Бугарија, но оптимизам и волја е потребно од двете ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Ќе направиме се за да се најде решение, но никако на сметка на прашањата за кои кажавме дека се нашата црвена линија, а тоа се македонскиот јазик и идентитет, ...
| | веќе видена | слични

Припадници АРМ во моментов се активни во Скопје и повеќе градови како поддршка на здравствените работници и обезбедување на болниците, изјави министерката за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заклучно со вчерашниот ден вкупно 195 припадници на Армијата се вклучени во обезбедување на ред и дополнителна безбедност на болниците низ државава. Освен во ...
| | веќе видена | слични

Освен во Скопје, припадници на Армијата се распоредени и во центрите кои згрижуваат ковид пациенти во Дебар, Гевгелија, Кавадарци, Кочани, Куманово, Гостивар, ...
| | веќе видена | слични

– Сакаме решение кое ќе биде одржливо и корисно за двете земји. Било какво решение кое задира во овие прашања, ќе биде причина за дополнителна недоверба, а не ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска дека вчера, откако се активирани припадниците на армијата како асистенција на здравствените институции согласно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Радмила Шекеринска, министерката за одбрана и потпретседателка на СДСМ, на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека не е точна ...
| | веќе видена | слични

Според информациите достапни на веб страната на ЦУК, досега Главниот штаб има одржано 3 седници, на кои што е усвоен Акцискиот план. Истовремено, беа утврдени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го имале, да ...
сите 265 | | | веќе видена

Зоран Заев ги распродава националните интереси како на тезга. Премиерот во заминување се што е македонско го дава за без пари како да е во негова сопственост. ...
сите 282 | | | веќе видена

Аргентинскиот фудбалски Куп експресно беше преименуван во Куп на Диего Армандо Марадона во чест на неповторливиот „Ел Пибе“ кој почина пред неколку дена, а ...
сите 388 | | | веќе видена

Дојде времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна. Граѓаните на Република Македонија се обединуваат против Заев, против негаторите на ...
сите 58 | | | веќе видена

И денес навестувам дека Зоран Заев подготвува национален пораз, но од секој од нас зависи дали тоа ќе го промениме. Јас како човек и поединец можам да направам ...
сите 209 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 107 | | | веќе видена

Врховниот суд на американската држава Пенсилванија отфрли уште еден правен обид на таборот на американскиот претседател Доналд Трамп да ја оспори победата на ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одржана втора седница на Главен штаб за управување со кризи при ЦУК, од прогласувањето на кризна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: