Бугарски поет се срами за ветото на неговата влада за Македонија, но…

Поетот и преведувач од Софија Манол Глишев се срами затоа што Бугарија ставила вето на кандидатурата на Македонија за влез во Европската унија. "Како Бугарин ...
| | веќе видена | слични

Профилот кој се појавува подолго време на социјалните мрежи и кој упорно шири бугарска пропаганда во македонската социјална сфера (види фото подолу) е Бугарин ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарската влада веќе петта година по ред го финансира здружението „Македонски научен институт“ (МНИ) кое, меѓудругото, има за цел да ја „расветлува насилната ...
| | веќе видена | слични

Бугарската држава со години и давала пари на невладината организација Македонски научен институт со седиште во Софија и во истата зграда со ВМРО-БНД на ...
| | веќе видена | слични

Бугарската влада пет години одвојува буџетски пари за финансирање на „Институт“ на партијата на Красимир Каракачанов чија цел е „разоткривање на карактерот на ...
| | веќе видена | слични

Дали како резултат на некаква пропагандна операција на соодветните служби или како обичен реваншизам на обични граѓани или политички субјекти една недела ...
| | веќе видена | слични

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Интервјуто на премиерот Зоран Заев за агенцијата БГНЕС, претставува мал чекор во вистинската насока, изјави денеска во Велико Трново бугарскиот вицепремиер и ...
| | веќе видена | слични

Заев направи мал чекор во вистинска насока, но треба писмен документ, изјави Красимир Каракачанов, бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана. Тој денеска ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот и министер за одбрана Красимир Каракачанов му честиташе на премиерот на Македонија Зоран Заев за неговиот став изразен во интервјуто за БГНЕС, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 164 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Албанија во последното деноноќие регистрирана е висока бројка на новозаразени, оздравени но и починати од последици од Ковид-19. – Во изминатите 24 часа од ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарски поет се срами за ветото на неговата влада за Македонија, но…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: