Комеморација за патријархот Иринеј во храмот Свети Сава


2 копии

Според информациите кои ги објавија медиумите во Србија изборот за нов поглавар на Српската православна црква ќе се одржи на крајот на јануари или почетокот на ...
| | веќе видена | слични

На епископот Давид Стобиски му се извинуваме за непријатноста за оваа ненамерна грешка, предизвикана поради поклопувањето на имињата на двајцата епископи. Дека ...
| | веќе видена | слични

Епископот крушевачки Давид , е заразен со коронавирус и хоспитализиран во Клиничката болница „Драгиша Мишовиќ“, Ова е трет случај на српск свешетник да биде ...
| | веќе видена | слични

За време на целата литургија, погреб и церемонија одржана во чест и во името на патријархот Иринеј, граѓаните на Србија имаа можностда видат мало, црно, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Српскиот епископ Давид е заразен со коронавирус и се наоѓа во Центарот за клинички болница (КБЦ) „Д-р Драгиша Мишовиќ“, објави РТС.Владиката Давид вчера го ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епископ крушевачки г. Давид е позитивен на ковид-19 и пренесен е во болница, објави РТС. Тој вчера го служеше погребното опело и литургијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српската православна црква (СПЦ) вчера го погреба својот патријарх Иринеј, а претходно, за кратко време починаа и неколку владици, вклучувајќи го и ...
| | веќе видена | слични

Во неделата, епископот крушевачки, Давид, служел опело и литургија на погребот на патријархот Иринеј, а јавноста ја погоди фактот што тој бил хоспитализиран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 333 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 171 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 310 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 434 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комеморација за патријархот Иринеј во храмот Свети Сава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: