Бесими: Пандемијата со Ковид-19 доведе до најголема економска криза што се случила од Големата депресија наваму


Пандемијата со Ковид-19 доведе до најголема економска криза што се случила од Големата депресија наваму, предвидливоста е тешка, но среднорочната проекција е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година, кој е во собраниска процедура го проектира буџетот на Министерството за труд и социјална политика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлог-Буџетот обезбедува средства за нови градинки, поддршка за нови работни места и продолжување на социјалната реформа, велат од СДСМ преку соопштение. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Хрватскиот Парламент денеска го усвои буџетот за следната година, кој предвидува економски раст од пет проценти, со проекции за 2022 и 2023 година. Буџетот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

За поддршка на инвестициите, конкурентноста, малите и средни претпријатија, домашниот туризам, како и целокупната област за економски развој во 2021 година се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлог буџетот за 2021 година е во насока на постигнување напредок во овие исклучително тешки моменти на глобалната економија, со фокус на здравствениот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

СДСМ на чело со Заев во услови на страшна здравствена, економска, образовна и национална криза, креираа гломазен и партиски, наместо развоен и граѓански буџет, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предлог Буџетот за 2021 година доставен до Собранието од страна на Владата ја потврдува заложбата на СДСМ за силна и навремена помош и поддршка на сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Пандемијата со Ковид-19 доведе до најголема економска криза што се случила од Големата депресија наваму

Од:
До кого (е-маил):
Порака: