По 7 ЧАСА РАЗГОВОРИ СО ЗАЕВ, КАРАКАЧАНОВ ОТКРИ: Преговорите може да завршат на два начина (ВИДЕО)


Преговорите може да завршат на два начина, односно или добро да завршат и за Бугарија и за Македонија или Македонија да почека за преговори на неодредено ...
| | веќе видена | слични

Македонија сепак се најде на дневен ред на денешниот Совет за општи работи, но нејасно дали и какви формулации ќе произлезат за проширувањето. Она што е јасно, ...
| | веќе видена | слични

Иако е извесно дека ЕУ денеска нема да даде зелено светло за одржување на првата Меѓувладина конференција со Македонија, Германија, како актуелен претседавач ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Покрај бугарското вето ќе ја стави точката за проширување на дневен ред, вели за германскиот министер за Европа, Михаел Рот кој претседава со денешниот Совет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министрите за европски прашања на земјите членки на ЕУ денеска виртуелно ќе го одржат долгоочекуваниот Совет за општи работи на кој требаше да се усвои рамката ...
| | веќе видена | слични

„Ние долго време се обидуваме да дадеме шанса на овој процес, мислам дека јавноста тоа јасно го забележува, многу сме внимателни со јавните изјави. Тоа што го ...
| | веќе видена | слични

Германија, како претседавач со Европската Унија денеска ја стави дискусијата за проширувањето на дневен ред на Седницата на Советот за општи работи на ЕУ, која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската дипломатија не може да си дозволи да води политика на оцрнување на друга земја, за која, за жал, гледаме дека ја води Скопје. Ние сме земја-членка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

РС Македонија ќе има место во Европската унија кога ќе биде подготвена. Во моментов, Бугарија смета дека не е подготвена, изјави бугарската министерка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 7 ЧАСА РАЗГОВОРИ СО ЗАЕВ, КАРАКАЧАНОВ ОТКРИ: Преговорите може да завршат на два начина (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: